تلویزیون های غول پیکر شهری

تلویزیون های غول پیکر شهری یا LED DISPLAYدر ادامه روند تکامل نمایشگر های تبلیغاتی بوجود آمدند که رویکردی جدید در اطلاع رسانی عمومی در معابر شهری می باشند . و این ویژگی ها این محصول را تبدیل به رسانه برتر تبلیغاتی در شهر های بزرگ کرده است .تبلیغات محیطی یکی از قدیمی ترین روش های تبلیغاتی می باشد که استفاده از تلویزیون شهری در تبلیغات محیطی پرکاربرد می باشد.یکی از مزیت های فوق العاده تبلیغات محیطی که سبب برتری آن نسبت به دیگر رسانه های تبلیغاتی گردیده این است که مخاطب ناگزیر به دیدن تبلیغات محیطی بوده و چون نمی تواند چشم خود را از رنگ ها و طرح های اطراف خود بپوشاند. در تعریف محتوایی این رسانه میتوان اینگونه گفت : رسانه تبلیغات محیطی آگاهی و اطلاعات مخاطبان را نسبت به ورود یک محصول نو به بازار یا ارائه یک خدمت نو از سوی صاحبان خدمات برای مخاطبان آنان فراهم می آورد.
انواع تلویزیون های شهری
این نوع نمایشگر‌ها با توجه به شرایط محل نصب دارای خصوصیات مختلفی من جمله: میزان شدت نور، تراکم تلویزیون شهری، میزان نفوذ پذیری رطوبت، میزان مقاومت در برابر تغییرات آب و هوایی و گرد و غبار و نیز نحوه ارتباط اپراتور با تلویزیون شهری و ارسال داده مورد نیاز جهت نمایش (آنلاین و یا آفلاین بودن تلویزیون شهری) می‌باشند .
تلویزیون شهری از نظر کاربرد به دو دسته Outdoor و Indoor تقسیم می شوند . تلویزیون های Outdoor به طور کامل ضد آب هستند و تا حدودی ضد ضربه اند و همچنین به علت وجود آفتاب گیر روی هر پیکسل در نور آفتاب به راحتی تصویر را نمایش می دهند . از این تلویزیون ها بیشتر در فضا های باز شهری مانند چهار راه ها ، بزرگراه ها ، فرودگاه ها ، پارک ها و مصلی ها و هر شرایط آب و هوایی استفاده می شوند . تلویزیون های Indoor ضد آب نیستند و در اغلب اوقات فاقد آفتاب گیرند و از آنها بیشتر در فضاهای بسته مثل تالارها، استادیوم های ورزشی ، سالن های کنفرانس ، سالن های آمفی تئاتر ، سالن فرودگاه ها ، سالن مترو و استادیو ها استفاده می شود. کنترل از راه دور ، ضخامت و وزن کم از قابلیت های نمایشگر های داخل سالن می باشد و امکان نصب بر روی دیوار و یا هر قسمتی از داخل ساختمان را دارا می باشد.
تلویزیون های شهری از نظر نحوه راه اندازی نیز به دو دسته Online و Offline تقسیم می شوند. در نوع آنلاین برای راه اندازی تلویزیون شهری از یک کامپیوتر شخصی به عنوان کنترلر استفاده می شود. از این مدل بیشتر برای ساخت تلویزیون هایی با ابعاد بزرگ استفاده می شود. در این نوع از تلویزیون شهری به نحوی صفحه نمایش بزرگ تلویزیون شهری نقش مانیتور کامپیوتر را بازی می کند و برای نمایش فیلم و تصاویر، کامپیوتر باید به طور مداوم روشن بماند. در نوع آفلاین برای راه اندازی تلویزیون از برد های کنترل خاصی استفاده می شود که تنها برای برنامه ریزی به کامپیوتر احتیاج دارند و برای ادامه کار و پخش فیلم به طور مستقل کار می کنند. صنعت طراحی و تولید نمایشگر های غول پیکر شهری همانند دیگر صنایع به سرعت در حال پیشرفت است ،نسل جدید و هوشمند نمایشگر های غول پیکر شهری در حال فراگیر شدن در بازار می باشند، . شرکت تتا با سابقه 25 ساله در این صنعت کیفیت را سرلوحه خود قرار داده است و همچنان پیشرو در زمینه فعالیت خود می باشد.

تلویزیون شهری Outdoor TV
تلویزیون شهری Indoor TV